Aktualności

III Dni Trzeźwości Gminy Opatówek 16-22 czerwca 2024

[ 2024-06-07 ]

16 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00 będzie przeprowadzony Miting otwarty – Grupy samopomocowej AA IDYLLA w sali GOK w Opatówku przy ul. Kościelnej 2. Inicjator Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Pomocna Dłoń” w Opatówku.

Anonimowi Alkoholicy są społecznością skupiającą mężczyzn i kobiety, którzy spotykają się na mityngach AA i dzielą się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją z trzeźwego życia, bez alkoholu. Jest to główny cel istnienia AA.

Mityng grupy AA jest podstawową formą działalności AA. Jest to spotkanie alkoholików, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby zachować trzeźwość i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.

Jak znaleźć sponsora? Sponsora najlepiej jest znaleźć na mityngu AA. Chodź na mityngi różnych grup AA, słuchaj wypowiedzi innych, którzy trafili do Wspólnoty wcześniej. Obserwuj i naśladuj, ich doświadczenia dostarczą pewnych wskazówek

Anonimowość w AA, od początku swego istnienia AA gwarantowało osobistą anonimowość wszystkim, którzy uczęszczali na mityngi. Anonimowość jest duchową podstawą wszystkich naszych poczynań. Każdy, kto zwróci się o pomoc do AA, może liczyć na ochronę swojej anonimowości.

Przyjaciele Anonimowych Alkoholików to osoby niebędące alkoholikami, które swoją wiedzą, zaangażowaniem i przekonaniem o słuszności idei AA, służą i pomagają Wspólnocie. W imieniu AA podejmują działania w mediach. Tu możesz obejrzeć filmy o AA.

12 Kroków AA to zbiór duchowych zasad Programu Zdrowienia z alkoholizmu. W rezultacie stosowania tych zasad wielu alkoholików jest w stanie zapanować nad swoim pragnieniem picia, powrócić do zdrowia i rozwiązać wiele innych problemów życiowych.

Grupa IDYLLA w Opatówku do swoich szeregów zaprasza wszystkich, którzy mieli lub mają problem z uzależnieniem alkoholowym i chcieliby z nim skończyć. Na pytanie, co doradziliby ludziom, którzy chcą powiedzieć “dość”, odpowiadają – Trzeba przyjść do nas, porozmawiać. Spotkania grupy odbywają się w każdą sobotę o godzinie 18:00 w świetlicy w Opatówku przy ul. Poprzecznej 2.

 

III Dni Trzeźwości Gminy Opatówek 16-22 czerwca 2024 r.

Patronat Sebastian Wardęcki Burmistrz Gminy Opatówek

Inicjator Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Pomocna Dłoń” w Opatówku

Realizacja zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2024-2025.

 

 

HARMONOGRAM

16 czerwiec 2024 r.

- Miting otwarty – Grupa samopomocowa AA IDYLLA (godzina 17:00 sala GOK w Opatówku ul. Kościelna 2)

17 czerwiec 2024 r.

- „BEZ CHEMII NA DRODZE” – akcja na terenie gminy Opatówek – Komisariat Policji w Opatówku.

18 czerwiec 2024 r.

- Działania edukacyjno – profilaktyczne na rzecz dzieci uczestniczących w zajęciach w Przedszkolu WESOŁY SMYK w Opatówku – Komisariat Policji w Opatówku

19 czerwiec 2024 r.

- Szkolenie zamknięte dla służb online pt. „Uzależnienie od alkoholu – diagnoza, profilaktyka i terapia”

20 czerwiec 2024 r.

- Dyżur pomocowo – informacyjny – członkowie GKRPA w Opatówku (Świetlica Środowiskowa SŁONECZKO w Opatówku w godz. od 18 do 19), przedstawiciele Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Pomocna Dłoń” w Opatówku (Świetlica Środowiskowa SŁONECZKO w Opatówku w godz. od 19 do 20).

21 czerwiec 2024 r.

Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”: profilaktyczne zajęcia terenowe dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej SŁONECZKO w Opatówku.

 

22 czerwiec 2024 r. od godziny 14:00

PIKNIK RODZINNY Finał III Dni Trzeźwości Gminy Opatówek

Boisko Zespół Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku

Organizatorzy: Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Pomocna Dłoń” w Opatówku, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Komisariat Policji w Opatówku, KGW w Opatówku, OSP Opatówek, Zespół Szkół im.   S. Mikołajczyka w Opatówku, GOK w Opatówku, Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”, GKRPA   w Opatówku, GOPS Opatówek.

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

czerwiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
          1 2
3 4 5 6 7 [ 8 ] 9
10 11 12 13 14 15 16
17 [ 18 ] 19 20 21 [ 22 ] 23
24 25 26 27 28 29 [ 30 ]
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek